Derbi i serbisë, ‘kallet stadiumi, gjaku shkon si lumi’

6B22A3DB-D0D3-486F-ADB9-1E30D8A01FA8-51060-0000210876DE9F84-1.png

Rikthehet sërish dhuna në futbollin serb. Kur bëhet fjalë për derbin Cërvena Zvezda – Partizani i Beogradit, incidentit jashtë fushës janë të pashmangshme.
Takimi përfundoi 2-1 në favor të Cervena Zvezdës, por pavarësisht fitores të ekipit vendas, tifozët në shkallët e stadiumit e shndërruan këtë takim në një arenë lufte.

Ultrasit e pandreqshëm serbë, çanë rrethimin e tribunave ku ishin pozicionuar dhe vrapuan për tu përleshur me njëri-tjetrin. Pamjet flasim qartë.

Nuk mungoi edhe tensioni në fushën e lojës. U akorduan 10 kartonë të verdhë dhe 2 të kuq.

scroll to top