Dhunohet një vajzë në Gjakovë, i dyshuari në mbajtje

perdhunim.jpg

Në Gjakovë gjatë ditës së djeshme ka ndodhur një rast i dhunës seksuale.

Viktimës iu është ofruar tretmani mjekësor, shkruan lajmi.net.

Në anën tjetër, i dyshuari është arrestuar dhe intervistuar nga prokuroria.

I njëjti, është dërguar në mbajtje me vendim të prokurorit.

Viktima femër kosovar ka raportuar se ishte dhunuar seksualisht nga i  dyshuari mashkull  kosovar. Viktimës i është ofruar tretmani mjekësor. I dyshuari është arrestuar, pas intervistimit me vendim të prokurorit është dërguar në mbajtje.”, thuhet në raportin e policisë. /Lajmi.net/ 

scroll to top