Ekskluzive: Terroristët deshën ta vrasin Angela Merkelin? (Foto)

Ndeshja e futbollit mes Gjermanisë dhe Holandës në Hanover, të cilën do ta shikonte edhe Angela Merkel, është shtyer për shkak të mundësisë së sulmeve terroriste.

Gazeta Bild dhe të gjitha mediat tjera gjermane raportojnë se në afërsi te stadiumit ishin shumë fytyra të dyshimta, dhe se është gjetur një valixhe e dyshimtë në stadium, gjë e cila është konfirmuar edhe nga policia, shkruan Telegraf.rs
Forcat e sigurisë kanë larguar valixhen e dyshimtë e cila u gjet në stadium dhe u bënë thirrje shikuesve të largohen nga stadiumi, sepse ndeshja ishte shtyrë. Numër i madh i policëve është jashtë stadiumit duke i kryer hetimet e mëtutjeshme.
Sipas informacioneve të fundit i kërcënuar është i gjithë qyteti i Hanoverit, jo vetëm stadiumi!
Policë të shumtë janë edhe rreth stadiumit “Wembley”, ku do të luhet ndeshja futbollistike mes Anglisë dhe Francës.
Shikoni se si policia i ka njoftuar shikuesit se ndeshja është shtyrë dhe u ka kërkuar të largohen nga stadiumi.

Foto: AP/Tanjug

Foto: AP/Tanjug

Foto: AP/Tanjug

Foto: AP/Tanjug
Foto: AP/Tanjug

scroll to top