Ëmbëlsira me 2 përbërës, e gatshme për 2 minuta!

Shpejtësia e përgatitjes dhe shija e përsosur do t’ju befasojnë menjëherë!

Për 2 minuta

E thjeshtë

Për një person

PËRBËRËSIT:

2 banane

200 gr mjedra (apo pemë të tjera sipas dëshirës).

 

  • Bananet e ftohura mirë grini në rrathë të vegjël dhe futni në blender, shtoni mjedrat e ftohura dhe përzieni.
  • Përbërjen e krijuar qiteni në gota për akullore dhe sipas dëshirës zbukuroni me gjethe të freskëta mente, shurup mjedre dhe me fruta arrore të grira imët.

 

Kjo është e gjitha! Ju bëftë mirë!

scroll to top