Ëmbëlsirë e shpejt dhe e shijshme me banane

Përbërësit: – Pesë banane – 100 gramë çokollatë – Karamele të vogla me ngjyra Përgatitja: Preni bananet dhe shkrijeni çokollatën në një tas, pastaj futni copët e bananes në çokollatë. Pasi t’i futni bananet në çokollatë, hidhni karamelet e vogla shumëngjyrëshe (si në foto). Të gjitha pjesët i futni në frigorifer derisa të ngrihet çokollata.

scroll to top