Sport

Fiton Reali! I pari në La Liga!

Real Madridi është fituesi i El Clasicos së sontme që u zhvillua në Madrid kundër Barcelonës!

Madrilenët me rezultat 2-1 kanë mposhtur katalanasit të udhëhequr nga Messi!

Benzema dhe Kross ishin golashënuesit për ekipin e Zidane në minutën e 13’ dhe 28’, kurse në pjesën e dytë e ngushtoi epërsinë Mingueza në minutën e 60’, me të cilin rezultat edhe përfundoi ndeshja! Real Madridi tani ka një pikë më shumë se Barcelona dhe është ngjitur në pozitën e parë të tabelës, e ndjekur nga At.Madridi me pikë të barabarta por me një lojë më pak, kurse Barcelona mbanë pozitën e tretë në tabelë!

Related Articles

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back to top button