Formacioni me transferimet e dështuara të Realit në shekullin XXI

real.jpg

Ndërsa Real Madridi ka qenë një nga klubet më të suksesshëm në futbollin evropian në shekullin XXI, ata jo gjithmonë kanë pasur fat në tregun e transferimeve.

Los Blancos njihet për transferimet e shumta, sidomos pas marrjes së drejtimit nga Florentino Perez.

Perez bëri transferime të bujshme si Ronaldo, Kaka e shumë të tjerë – ku disa prej të cilëve nuk mbushën pritshmëritë.

Marca ka përpiluar një formacion me 11 transferimet më të dështuar të Real Madridit në shekullin XXI, duke marrë parasysh çmimin, reputacionin dhe pritshmëritë për mbërritjen e tyre në ‘Santiago Bernabeu’.

Formacioni (4-5-1): Casilla: Dailo, Woodgate, Walter Samuel, Theo Hernandes: Saviola, Illaramendi, Faubert, Sahin, Drenthe: Cassano.

scroll to top