Guardiola ka një porosi për Liverpoolin!

guardiola-klop.jpg

Trajneri i Manchester City, Pep Guardiola, ka këmbëngulur se beson në aftësitë e futbollistëve të tij për t’i fituar të gjitha pesë ndeshjet e mbetura në Premierligë në një luftë dramatike për titull.

Manchester City e regjistroi fitoren e nëntë më radhë në Premierligë të dielën kur e mundi 3:1 Crystal Palacen, duke i ngjitur përkohësisht në krye të renditjes tabelore, para se Liverpooli ta mposhte 2:0 Chelsea dhe të rikthehej në pozitën e parë, transmeton Gazeta Express.

Guardiola këmbëngul se ekipi i tij, i cili është në ndjekje të triumfit të katërfishtë historik (katër trofeve në të gjitha katër garat), nuk është e pamposhtur – edhe pse e paralajmëroi rivalin për titull se nuk ka arsye përse të dyshojë në futbollistët e tij.

scroll to top