Ish ushtar i UÇK-së, Jon Harrison, mesazh emocionues për Shqipërinë e Kosovën (Foto)

Ish ushtar i UÇK-së, britanezi Jon  Harrison, në rrjetin e tij social Facebook ka postuar një foto, përmes së cilës ka shpreh dashurinë e tij për Shqipërinë dhe Kosovën.

”Unë e mbaj shqiponjën në krahun tim, por Kosovën e mbaj në zemrën time”, shkruan veterani i UÇK-së, britanezi Jon  Harrison, transmeton Ilirianews.mk

Ky është mesazhi i tij:

”I carry the Albanian eagle on my arm
But I carry Kosovo in my heart”

12249790_10153287178307337_4189128912494123830_n

 

 

scroll to top