Japonia goditet nga një tërmet i fuqishëm

Një tërmet i fuqishëm prej 6,2 gradë të Richterit e ka goditur sot ujdhesën japoneze Bonin, ka kumtuar Instituti gjeologjik amerikant.

Tërmeti është regjistruar 1000 kilometra në jug të Tokios. Ende nuk ka informata rreth dëmeve dhe viktimave eventuale, transmeton Ilirianews.mk
Epiqendra është regjistruar 10 kilometra në brendësi të Tokës.

scroll to top