LajmeMaqedoni

Kapen me heroinë, arrestohen 3 persona në rethin e Gostivarit

Njoftim nga SPB – Tetovë

Dje (10-maj) rreth orës 15:30, në rajonin e fshatit Vrapçisht të Tetovës, pjestarët e policisë të SPB Tetovë kanë privuar nga liria personat O.B. (39) nga Banjica e Poshtme e Gostivarit, 38-vjeçaren V.S. Nga Gostivari dhe A.M. (52) nga Vrapçishti. Gjatë kontrollit të kryer ndaj tyre dhe në automjetin “Opel Vectra” me targa të Gostivarit, është gjetë heroinë.https://central.gjirafa.com/renderer.html?v=1.1

Tre personat në fjalë janë mbajtur në Stacionin policor në Gostivar dhe me parashtresë adekuate për ,,Prodhim të paautorizuar të drogave narkotike, substancave psikotrope dhe pararendësve ” sot (11-prill) do të dërgohen para gjyqtarit në procedurë paraprake ne Gjykaten Themelore Gostivar.

Related Articles

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back to top button