Kapet në Sazan një peshkaqen gjigand, plot 320 kg

Një peshkaqen gjigand raportohet se është kapur së fundmi në ishullin e Sazanit nga peshkatarët e Vlorës.

Në rrjetet sociale është postuar edhe një foto e tij, teksa thuhet peshkaqeni ka gjatësinë 3.2 metra dhe peshon plot 320 kilogramë.

5978f1a477792590a6e46a21d218d4b1_M

scroll to top