Klopp gati të marrë dy ish lojtarë

Trajneri i Liverpool-it po planifikon një goditje të dyfishtë te Borussia Dortmund, ku synon të afrojë dyshen Marco Reus-Mats Hummels. Sipas “Daily Star” ky operacion mund të kryehet në merkaton e verës së ardhshme.

Në një deklaratë, 48-vjeçari u shpreh se nuk do të haste probleme të firmoste me lojtarët verdhezinj. “The Reds” janë gati të paguajnë rreth 80 mln Euro për Hummels dhe Reus.

scroll to top