Klopp: Liverpool nuk kam nevojë të shpenzojë

Menaxheri i Liverpool, Jurgen Klopp ka thënë se mendon që lojtarëve që ka në dispozicion të ju jap një mundësi sesa të shpenzojë para në afatin e janarit për të blerë lojtar të rinj.

The Reds kanë shpenzuar shuma të mëdha parash në afatin kalimtar të janarit të vitit 2011, për të sjell në skuadër Andy Caroll dhe Luis Suarez, ndërsa më pas kanë qenë të lidhur me emra të mëdhenj të futbollit.

“Është e rëndësishme të punoj me lojtarët dhe nëse iu jep besimin ata do ta ndjejnë këtë – dhe kjo jo vetëm për dy ditë por kohë më të gjatë”.

“Ne nuk kemi probleme në cilësi, ndoshta ka të bëjë me koncentrimin apo gjëra të tjera”.

Ai ka shtuar se nuk e di se nëse do të blinte lojtarë të rinj ata do të rregullonin situatën ne Anfield.

scroll to top