KUJDES/ Prej nesër do të mbaj mot shumë i nxehtë!?

temperatura.jpg

Mot me diell dhe të nxehtë mu kushte për shi të rrëmbyeshëm lokal, bubullima dhe erë të përforcuar, sinoptikanët paralajmërojnë mot të nxehtë dhe të qëndrueshëm me temperatura maksimale mbi 35 gradë.

Temperatura e mëngjesit sot do të  lëvizë prej 12 e deri në 18 gradë, ndërsa ajo e ditës prej 24 e deri në 35 gradë. Indeksi UV do të jetë 8.

Në Shkup paradite do të jetë me diell dhe nxehtë me temperaturë maksimale deri në 33 gradë, ndërsa pasdite lokalisht është e mundur paraqitja e shiut të rrëmbyeshëm, bubullimave de erës së përforcuar.

scroll to top