LIVE / Kili – Gjermani, mbyllet pjesa e parë me vetëm 1 gol

Po luhet finalja e Kupës së Konfederatave mes Gjermanisë dhe Kilit dhe në minutën e 20-të u shënua goli i parë.

Gjermanët përfituan nga një gabim i mbrojtjes kiliene dhe Stindll me portën bosh nuk e pati të vështirë ta dërgojë topin në rrjetë.

Në minutat e mbetura të pjesës së parë me gjithë rastet nga të dy ekipet rezultatin nuk ndryshoi më dhe kampionët e Botës e mbyllin në avantazh 1-0

scroll to top