Majlinda Bregu reagon ndaj shantazheve të Shullazit

Deputetja demokrate Majlinda Bregu, e cila tashmë e ka shprehur hapur mbështetjen dhe simpatinë për ish-liderin demokrat Berisha, e konfirmon qëndrimin e saj edhe në rastin “Shullazi”. Pas denoncimit të bërë nga Berisha për Shullazin, si kërcënues i kandidatit për rektor të Universitetit të Tiranës, Mynir Koni dhe ndalimit të tij nga policia, Majlind Bregu reagon:  “Me tmerr se te mbertheje kercenimi e kultura e ” te forteve”, nje vend nuk ka! Edhe doni njerez me mendim qe te hyjne ne gara per ndryshim?! Po kur reja e frikes dhe shantazhi i ka zene perfund thuajse te gjithe, kush i ze bese gares?!”, shkruan Bregu në një status në FB.

status majlinda

scroll to top