Moti sot

Moti në Maqedoni do të jetë me vranësira të ndryshueshme me reshje të kohëpaskohshme të shiut me intensitet të dobët deri në mesatar, fillimisht në pjesët perëndimore.

Do të fryjë erë mesatare kohë pas kohe e përforcuar juglindore dhe gjatë ditës do të ketë kushte për paraqitje të bubullimave të përcjella me shi të shkurtër të rrëmbyeshëm.
Temperatura do të lëviz prej 10 deri 20 gradë Celsius.

scroll to top