LajmeMaqedoni

Moti sot

Moti sot paradite do të jetë me diell dhe vranësira mesatare. Në orët e pasdites, posaçërisht në pjesët veriore të vendit moti do të jetë jostabil dhe me kushte për reshje shiu. Temperatura minimale do të jetë në interval prej 6 deri në 12 gradë, ndërsa ajo maksimale prej 20 deri në 27 gradë Celsiusë.

Në Shkup dhe rrethinë moti do të jetë me diell dhe vranësira mesatare, pasdite me kushte për reshje shiu dhe bubullima. Temperatura minimale do të ulet në 11 gradë, ndërsa ajo maksimale do të arrij deri në 25 gradë Celsiusë.

Related Articles

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back to top button