LajmeMaqedoni

Nënkoloneli i ARM-së sillet nga Afrika dhe shtrohet në klinikën infektive në Shkup

Mëngjesin e sotëm nënkoloneli i armatës dhe në gjendje jo të mirë shëndetësore ka arritur nga Afrika Qëndrore në Shkup, informon Zhurnal.

Atë e kanë sjellur me një avion special dhe është shtrirë në spitalin infektiv.

Drejtoresha e spitalit Milena Stevanoviq ka informuar se nënkoloneli është në gjendje të mirë shëndetësore.

Nënkoloneli ishte në një mision evropian në Republikën e Afrikës Qendrore, ndërsa u evakuua pasi rezultoi pozitiv me Covid 19.//Zhurnal.mk

Related Articles

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back to top button