Nëse e provoni këtë ëmbëlsirë të shpejtë nuk do ta ndërroni më

Ëmbëlsirë e shpejtë me biskota çaji.

Përbërësit

120 gr margarinë

120 gr sheqer pluhur

1 vezë

rum

500 gr biskota çaji

200 ml kafe e zier e ftohte

Kokos

Përgatitja:

Perziejme margarine me sheqerin derisa te behet nje mase kremoze.

Shtojme dhe vezen dhe vazhdojme me perzierjen,Shtojme dhe rumin per arome.

Biskotat e cajit I kalojme neper kafe ose qumesht cokollate dhe ne njeren biskote qesim nga kremi,qesim dhe biskoten tjeter persiper dhe me pas prap I kalojme neper kafe dhe neper kokos.

scroll to top