Nëse Messi nuk nënshkruan kontratë të re, skuadra italiane përgatit “bombën”

Lionel Messi është në prag të kontratës së re me Barcelonën.

Por disa raporte të fundit nga kampet spanjolle, tregojnë se Messi mund të mos nënshkruaj kontratën e re me klubin nga Katalunia dhe shumë lehtë mund të transferohet te ndonjë klub tjetër.

Ekipi i parë që është duke menduar një gjë të till, që duket e pa besueshme është Interi e cila me në krye milionerët kinez, po bënë gati një ofertë “bombë” për të.

Ylli argjentinas ka kontratë deri në vitin 2018 me Barcelonën, por “pleshti” pëlqen ndërrim të ambientit.

scroll to top