Nokia 6 shfaqet para lansimit zyrtar

nokia.jpeg

Ne e dimë se Nokia 6 (2018) lansohet nesër. Pajisja është vërtetuar edhe nga TENAA, që zbuloi të gjitha tiparet kryesore të saj. Sidoqoftë, ky çift i promove të rinj definitivisht është me vlerë të shikoni.

 

Promot megjithatë nuk zbulojnë asgjë të re – tashmë dihet se telefoni do të vijë me 4GB RAM dhe 32GB hapësirë ruajtëse (përveç variantit 64GB) dhe ‘1’ vetëm nënkupton se lansimiështë vetëm një ditë larg.

 

Disa nga specifikat e tjera kryesore që tashmë janë zbuluar përfshijnë Snapdragon 630 SoC, ekran me ekran 5.5 inç me rezolucion FullHD dhe konfigurim kamerash 16MP / 8MP.

scroll to top