Parashikimi i motiti për ditën e parë të Dhjetorit

Dita e parë e dimrit meteorologjik nuk do ti ngjajë aspak një dite dimërore.

Mëngjesi do të fillojë me diell, pasdite me vranësira të herë pas hershme dhe asnjë gjasë për reshje.

Në mëngjes do të kemi minus 1 gradë, ndërsa më e larta e ditës pritet të arrijë në 15 gradë Celsius.

Në rajonin e Shkupit do të kemi mot kryesisht me diell. Mëngjesi pritet të jetë me minus 2 gradë, ndërsa më e larta e ditës do të arrijë deri 12 grade C.

scroll to top