Pepsi hyn në tregun e smartfonëve

Gjigandi i pijeve freskuese, Pepsi këtë radhë sjell diçka ndryshe nga ç’jemi mësuar.

Pepsi Phone P1 është smartfoni i parë i kompanisë, që operon me Dido OS, i bazuar mbi Android 5,1 Lollipop.

Smartfoni ka ekran 5.5 inç me rezolucion 1080 pikselë dhe kasa prej alumini. Fuqizohet nga procesori MT6592 me tetë bërthama dhe ka kamerë parësore 13 megapikselë me lentë f/2.0 dhe kamerë për selfie 5 megapikselë.

Pepsi Phone P1 ka një lexues të gjurmëve të gishtave në anën e pasme dhe bateri me kapacitet 3,000mAh.

Si telefon i brezit mesatar edhe çmimin e ka të tillë: 110 dollarë.

scroll to top