Politika nderon Imzot Rrok Mirditën

Paraditen e sotme, personalitete të larta mbajtën homazhet e tyre për Imzot Rrok Mirditën, në katedralen e Shën Palit. Në homazhet në nder të tij mori pjesë kryeministri Edi Rama, kryebashkiaku i Tiranës, Erion Veliaj dhe përfaqësues të tjerë të politikës dhe përfaqësues të artit, kulturës, etj.

Imzot Rrok Mirdita ndërroi jetë ditën e hënë, në moshën 76-vjeçare në Qendrën Spitalore “Nënë Tereza”, si pasojë e një hemorragjie cerebrale.

scroll to top