Pollozhani: Me mire nje armik si Gruevski se sa nje ” mik”mashtrues si Zaevi

Shpëtim Pollozhani shkruan se Gruoja për ditë e natë pëllet nëpër mitingje, mi jepni 63 deputet, transmeton TetovaSot.

“Më mirë të kesh një armik(millosheviq-grujo)që ta tregon sopatën se një ,,mik” që të mashtron me çokollatën.Gruoja dite e nate pëllet neper mitingje: m’i jepni 63 deputete dhe une do ta perfundoj(gjysmen e punes e ka kryer) pastrimin e shqiptarëve nga: Struga, Kërçova, Shkupi, Kumanova dhe Likova. Zaev u ,, distancua” nga politikat e LSDM ne te kaluaren.

Çfare dobie kane nga ky distancim i tij viktimat e asaj politike. Sa i takon barazise se gjuheve vetem budallejte nuk e shohin se ai genjen.

Si flasin piunet e tij shqiptare neper takime me elektoratin fyromas. Kulmi i genjeshtres se tij eshte edhe dhenia e pensionit çdo personi qe i ka mbushur 65 vjet. Ku do ti gjeje parate. Te gjithe e dijme se fondi pensional ka nje grope te madhe dhe eshte para kolapsit.

LSDM dikur premtonte nje te punesuar per çdo familje!?. Veprat e LSDM flasin se kur jane ne pyetje shqiptaret partite fyromase veprojne sipas thenies: te gjithe derrat nje turi e kane. Votoni partite opozitare shqiptare.

Le ti digjen se ferkuari duart Ferçkos, ai qe tha per Univetsitetin e Tetoves se ka lindur nje femije i vdekur pasi ai pret qe shqiptaret ti japin LSDM 6.5% te votave.

Nuk ka ndodhur deri ne diten e sotme qe ndonje fyromas qofte edhe me gabim ta kete dhene veten per ndonje kandidat shqiptar. Fundja, shqiptaret le te votojne si te duan por ama pasi me perpara ti kene pare veprat. Le te mos mashtrohen nga fjalet e bukura.”, shkroi Shpëtim Pollozhani në llogarinë e tij në Facebook./TetovaSot/

scroll to top