Protestuesit futen brenda Kuvendit të Serbisë, kundërshtojnë masat e Vuçiqit

srb.jpg

Protesta kundër futjes së shtetrrethimit nisi sonte rreth orës 20:00 dhe ishte kryesisht paqësore.Sidoqoftë, një grup demonstrues nxituan hapat.
Njerëzit e mbledhur shtyheshin dhe spërkatnin me ujë.
Sipas reporterëve të “Blic” nga vendi i ngjarjes, individët po hidhnin kanaçe dhe vezë në polici.Pas një trazimi të shkurtër, oficerët e zbatimit të ligjit arritën të largojnë protestuesit nga salla e parlamentit. Sidoqoftë, shumica nuk heqin dorë nga protesta. Ata janë akoma përpara Kuvendit./express

scroll to top