Punë e kryer! Wenger do ta udhëheqë këtë skuadër

wenger-1-640x300.jpg

Sipas raporteve në Francë, Arsene Wenger është vendosur të bashkohet me PSG , nëse veç  ekipi francez shkarkon  Thomas Tuchel.

PSG po kalon në super formë por RMC thotë se Wenger është afër për të marrë në duar ekipin francez pas Arsenalit përcjella arbresh.info.

Në ligën vendase ata kanë shënuar 32 gola dhe kanë pranuar vetëm gjashtë gola.

Në Ligën e Kampionëve, pozicionohen në vendin e tretë në grupin e tyre pas një humbje 3-2 ndaj Liverpool dhe një fitore 6-1 ndaj Crvena Zvezda.

Pavarësisht nga gjërat që duken të bukura në fushë, ish-nënkryetari i Portos, Henrique dhe ish-bosi i Borussia Dortmund, Tuchel thuhet se janë drejt largimit.

E Wenger është emri favorit për ta udhëhequr ekipin francez./arbresh.info/

scroll to top