Rabiot vendos të ardhmen, PSG e humbet

PSG.jpg

Një ndër futbollistët që ka mbajtur peshën e mesit të fushës te kampionët e francës gjatë sezoneve të fundit është francezi Adrien Rabiot, por PSG duket se do ta humbasë në fundin e këtij sezoni kur t’i përfundojë kontrata.
Mediat spanjolle kanë shkruar së fundmi se Rabiot ka pranuar ofertën e Barcelonës për të nënshkruar në verën e vitit 2019.
Deri në fund të këtij sezoni, lojtari do të japi kontributin e tij te PSG. Në garë për lojtarin ishin edhe Manchester City, Chelsea, Arsenal, Liverpool, Juventus dhe Milan.

scroll to top