Rama shtron darkë në Tiranë për kryeministrat e Ballkanit

aa-2.jpg

Pas përfundimit të takimit të kryeministrave të Ballkanit perëndimor në Durrës, tanimë takimi është zhvendosur në Tiranë.
Kryeministri Rama ka shtruar një darkë në vilën “Padam” në kryeqytet për kryeministrat e Ballkanit.

Në këtë darkë, ku e para ka mbrritur kryeministrja e Serbisë Ana Brnabiç, ishin edhe kryeministri i Kosovës në detyrë Isa Mustafa, kryeministri i Maqedonisë, Zoran Zaev, ai i Malit të Zi, Dushko Markoviç si dhe kryetari i Këshillit të Ministrave të Bosnje dhe Hercegovinës, Denis Zvizdiç, ishte i pranishëm dhe komisioneri Johannes Hahn dhe Cyril Muller, zëvendëspresidenti i Bankës Botërore për Europën dhe Azinë Qendrore.

Darka ka filluar në ora 19.00 dhe ka zgjatur deri ne 21.30 minuta.

scroll to top