Renditja e re e UEFA-s: 10 klubet më të mira në Evropë

gun__1381310671_uefa_champions_league.jpg

UEFA ka publikuar renditjen e re pas ndeshjeve çerekfinale, Real Madridi vazhdon të vlerësohet si klubi më i mirë në Evropë.
UEFA ka publikuar ranglistën e re të klubeve pas ndeshjeve çerekfinale ku tashmë janë mësuar edhe gjysmëfinalistët për sezonin 2017/18, transmeton Gazeta Express.

Kampioni në fuqi, Real Madridi, vazhdon të jetë në vend të parë, që ndiqet nga Bayern Munich, i cila ka zënë vendin e Atletico Madridit, që u eliminua në fazën e grupeve.

Podiumin e plotëson pikërisht Atletico, kurse në top pesë hyjnë Barcelona dhe Juventusi

Renditja e UEFA-s bëhet në bazë të paraqitjeve të klubeve në pesë vitet e fundit, përcjell Gazeta Express.

 

scroll to top