Sport

Rooney: Vendim i ‘çmendur’, shkarkimi i Mourinhos para finales ndaj Cityt

Ish ylli i Manchester Unitedit, Wayne Rooney e sheh si ‘çmenduri’ shkarkimin e Jose Mourinhos.

58-vjeçari u shkarkua sot (e hënë) në mëngjes, një javë para finales së Carabao Cup ndaj Manchester Cityt.

Rooney që ka fituar Kupën e Anglisë dhe Ligën e Evropës me Mourinhon mendon se ky vendim ishte i shpejtë.

“Është çmenduri ta bësh para finales së Kupës. Është kohë jo e mirë, para një finale”.

“Jam i sigurt se mund të prisnin pas finales nëse dëshironin të vazhdonin në këtë drejtim”.

“Jose është trajner fantastik, një ndër më të mirët që kam parë. Jam i sigurt që do rikthehet dhe shumë klube e duan”, deklaroi ai.

Përkohësisht në kreun e Spurs do jetë ish mesfushori i tyre, Ryan Mason.

Related Articles

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back to top button