Rrëzohet qeveria e Albin Kurtit në Kosovë

Albin.jpg

Parlamenti i Kosovës ka rrëzuar qeverinë e Albin Kurtit.

Në mocionin e mosbesimit të thirrur nga LDK-ja, Qeveria Kurti u rrëzua me 81 vota pro, 32 kundër dhe 1 abstenim. 

Albin Kurti dhe kabineti qeveritar i udhëhequr prej tij, drejtuan Kosovën vetëm për 51 ditë. /tvklan.al

scroll to top