LajmeMaqedoni

Ruskovska: Askush nuk është akuzuar për terrorizëm në rastin “27 prilli”

Vepra penale terrorizëm dhe vepra kërcënim terrorist i rendin kushtetues dhe sigurisë janë vepra të ndryshme dhe në rastin e 27 prillit askush nuk është akuzuar për terrorizëm, tha sot në emisionin “360 Gradë” në Alsat, shefja e Prokurorisë për Ndjekjen e Krimit të Organizuar dhe Korrupsionit, Villma Ruskovska.

“Vepra penale terrorizëm dhe kjo vepër penale, rrezikimi terrorist i rendit kushtetues dhe sigurisë, kanë objekt krejtësisht të ndryshëm të mbrojtjes dhe veprimet e ekzekutimit janë shumë të ndryshme. Kështu që askush këtu nuk është i akuzuar për terrorizëm dhe askush nuk mban përgjegjësi për terrorizëm. Të akuzuar për terrorizëm ishin ato të “Lagjes së Trimave”. Ata u akuzuan për terrorizëm ndërsa këtu askush nuk akuzohet për terrorizëm”, tha Ruskovska.

Related Articles

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back to top button