Salah nuk harron dëmtimin në shpatull, provokon me festim si Ramos!

salah.jpg

Mohamed Salah provokon sërish. Është një rivalitet që nuk do të përfundojë kurrë ai mes yllit egjiptian të Liverpoolit dhe Sergio Ramos, pas atij dëmtimi në shpatull që i shkaktoi kapiteni i Los Blancos ish-lojtarit të Romës në finalen e Championsit të edicionit të kaluar.

Menjëherë pas golit që realizoi të shtunën ndaj Watford duke zhbllokuar shifrat në fitoren 0-3 të Liverpoolit, Salah ka festuar me duart e kryqëzuara, një mënyrë e ngjashme me atë sesi Sergio Ramos feston golat e tij.

Provokim apo jo ndaj spanjollit kjo mbetet për t’u pare, por pas lajmeve tronditëse që Der Spiegel ka publikuar në lidhje me kapitenin e Realit, festa e Salah merr më shumë kuptim!

scroll to top