Sot temperaturat deri në 33 gradë celsius

diell.jpg

Sot një tjetër ditë me diell dhe me temperatura të larta në vendin tonë.

Pas motit të ndryshueshëm në vazhdimësi gjatë periudhës së fundit, sot termometri do të kalojë mbi 30 gradë celsius.

Temperaturat minimale do të lëvizin ndërmjet 15-16 gradë celsius, ndërsa maksimalet e ditës parashihen të lëvizin ndërmjet 31-33 gradë celsius.

Do të fryjë erë nga drejtimi i juglindjes me shpejtësi 1-9m/s.

scroll to top