Tatli me arra

Tatli-me-arra.jpg

Përbërësit:
1 gotë vaj vegjetal
gjysmë gote arra të bluara
gjysmë gote qumësht
1 vezë
gjysmë Pluhur pjekje
4 gota miell

Sherbeti
1.5 gota sheqer
1.5 gota ujë

Përgatitja:
Të gjithë përbërësit i përziejmë në një enë, ia japim formën dhe i vëmë në tepsi.
Përmbi ia vendosim arrat dhe e vëmë në furrë për pjekje në temperaturë 170 gradë celsius.
Pasi të ftohen ia derdhni sherbetin.

scroll to top