Tavë me perime dhe pana

Përbërësit: Proshutë Djathë  kashkavall Pana Patate Bizele Brokoli Këpurdha Misër Kripë Piper i zi Përgatitja: Perimet i vendosim në një tenxhere me ujë më kripë dhe i i ziejmë për 10 minuta. Në fund hedhim dhe brokolin dhe e lëmë në zjarr për vetëm 5 minuta. Në një tavë ku hedhim pak vaj ulliri shtrojmë perimet, i shtojmë panën dhe i hedhim kripë dhe piper të zi. E vendosim në furrë për 10-15 minuta në temperaturë 180 gradë dhe më pas i shtojmë djathin e grirë dhe pak proshutë.

scroll to top