Termat më të kërkuar në Google për vitin 2015

Gjiganti i kërkimit ka publikuar listën e përvitshme të termave më të kërkuar për vitin 2015.

Lista pasqyron ngjarjet dhe personat që kanë ngjallur më shumë kureshtjen e njerëzve nëpër botë, si dhe për çfarë temash kanë marrë më shumë informacione.

Hidhni një sy disa prej termave më të kërkuar në Google për vitin 2015:

Lamar Odom

Charlie Hebdo

Agar. io

Jurassic World

Paris

Furious 7

Fallout 4

Ronda Rousey

Caitlyn Jenner

American Sniper

Sa për krahasim, termat më të kërkuar vitin e kaluar ishin Robin Williams, Kampionati Botëror dhe Ebola.

Në teknologji, pajisjet më të kërkuar në Google për vitin 2015 janë:

iPhone 6S

Samsung Galaxy S6

Apple Watch

iPad Pro

LG G4

Samsung Galaxy Note 5

Samsung Galaxy J5

HTC One M9

Nexus 6P

Surface Pro 4

scroll to top