Tërmetet godasin sërish Shqipërinë, 5 lëkundje në 24 orët e fundit

termet-1-540x330-3874_2239.jpg

Pesë tërmete janë shënuar gjatë ditës së sotme me epiqendra të ndryshme.

Konkretisht në Korçë dhe në Roskovec, ndërsa lëkundja më e fortë ka qenë në juglindje të vendit në fshatin Floq.

 

Para pak kohësh  në sezonin e verës vendi ynë u përfshi nga një valë tërmetesh të magnitudave dhe epiqendrave të ndryshme.

 

Ndërsa solli edhe dëme të mëdha materiale./Gazeta Express

scroll to top