Tifozët e “masakrojnë” Rashicën ngase iku nga Kombëtarja; ja komentet!

Vendimi i Milot Rashicës për të luajtur për Kosovën ka shkaktuar debate të ashpra në rrjetet sociale. Madje, pikërisht postimi ku Rashica konfirmoi që do të luajë për vendin e tij, është vërshuar nga komentet e ndryshme.

Pjesa dërmuese e komenteve ishin nga shqiptarët e Shqipërisë, të cilët marrin guximin ta konsiderojnë Rashicën si tradhtar të kombit.

Duket se i kanë harruan “shqiptarët” që zgjidhnin Greqinë para fanellës kuqezi, për ta konsideruar si tradhtar djaloshin që vjen nga vendi falë të cilit Shqipëria u bë (në futboll) dhe arriti suksesin më të madh në histori, kualifikimin në “Euro 2016”.

scroll to top