Top 10 lojtarët më të mirë këtë sezon: Messi në vendin e dytë, Ronaldo në të katërtin

messi_1496862845-3544598.jpg

Lista me top dhjetë futbollistët më të mirë në Evropë gjatë këtij sezoni vjen me disa surpriza të mëdha. Kjo listë është përpiluar në bazë të statistikave të nxjerra nga paraqitjet e këtij sezoni.

ËhoScored.com vazhdimisht grumbullon të dhëna nga ligat më të mëdha të botës dhe jep detaje të paraqitjeve të futbollistëve për ndeshjet e zhvilluara këtë sezon, transmeton Gazeta Express.

Dhe në bazë të vlerësimit sipas notës mesatare për ndeshje, atëherë ylli i Paris Saint-Germainit, Neymar është lojtari me paraqitjet më të mirë në top pesë ligat e Evropës.

Lëndimi i tij e ka mbajtur atë larg nga fusha gjatë ndeshjeve të fundit, mirëpo 16 golat dhe gjashtë asistet e tij kanë bërë që ai ta marrë notën mestarë 6.53, duke i lënë pas Lionel Messin, Cristiano Ronaldon e Kylian Mbappe.

scroll to top