Top 5 transferimet që dëshiron t’i kompletoj Arsenali

Arsenali është duke u përgatitur shumë për afatin e janarit.

Skuadra londineze do të ketë punë për të bërë në Premier Liga dhe në Ligën e Kampionëve.

Arsenali gjendet në ligën angleze tri pikë pas Chelseas, ku kjo diferencë mund të thellohet në gjashtë nëse rivali i tyre lokal fiton ndaj Sunderlandit, ku punë aspak të lehtë do të ketë edhe në Ligën e Kampionëve ndaj Bayernit.

Arsenali është duke menduar të kompletoj plotë pesë transferime të mëdha si: Julian Draxler, Yacine Brahimi, Jan Oblak, Marco Reus dhe Carlos Bacca, transmeton ORAinfo.

Më poshtë i keni gjasat më të mëdha që njëri prej këtyre lojtarëve të transferohet tek skuadra londineze, ku në listë prinë sulmuesi gjerman.

scroll to top