Vjen në jetë foshnja gjigante, peshon 7.39 kilogram dhe 57 centimetra i gjatë

bebe.jpg

Një nënë nga Zelanda e Re ka lindur një nga foshnjat më të mëdha që ka parë ndonjëherë vendi.

Djali i lindur në Wellington, peshon 7.39 kg dhe është 57 cm i gjatë.

Prindërit e foshnjës të cilët nuk donin të identifikoheshin, thanë se ishin të tronditur nga madhësia e tij.

Foshnja është pothuajse dyfishi i madhësisë së bebeve normale dhe 6cm më i gjatë se një porsalindur .

Djali erdhi në jetë mesditën e të hënës në spitalin Wellington , dhe lindja u krye përmes operacionit cezarian.

 

beeee_1494401698-4543071beee_1494401695-1232853

scroll to top