Zbulohet vrasësi i 24 vjeçarit në Çair, ja autori?

Policia ka identifikuar vrasësin e Burim Idrizit 24 vjeçar i cili u vra në Lagjen Xhon Kenedi, afër shkollës Cvetan Dimov, raporton SHENJA,transmeton /ilirianews.mk/

Policia njoftoi se ka ngritur kallëzim penale kundër personit me iniciale O.A, 28 vjeçar nga Shkupi i cili dyshohet të ketë vrarë Burimin me kallashnikov.
Policia ka lëshuar për të një fletëarrest me përshkrim të detajuar se si duket, pasi ende nuk ka arritur që ta kapë.

Vrasësi thuhet të ketë qenë nga Xhon Kenedi pasi policia ka bërë bastistje në shtëpinë e tij dhe në disa lokale të tjera në afërsi.
Janë konfiskuar makina Jugo, disa celularë, dhe janë marrë në pyetje mbi 30 persona.

Policia shpjegon se Burimi ishte marrë vesh me tre shokët e tij që të takohen në stacionin e autobusit përballë shkollës në Xhon Kenedi, pas një bsiede të shkurtër me to, në rrugën përballë është parkuar në makinë e kuqe e tipit Jugo.

Thuhet se vrasësi ka dalë nga makina dhe i është afrua Burimit. Pa paraljmërim ka filluar me të shtënat e kallashnikovit drejt Burimit.

scroll to top