Zidane i hakmerret Jamesit, kthehet Hazard – Vinicius është i pastër!

james_1499772962-2709232.jpg

Zinedine Zidane ka ftuar 22 futbollistë për ndeshjen me Alaves, e vlefshme për xhiron e 35 në La Liga.

Për ndeshjen që do të zhvillohet në Alfredo Di Stéfano të premten nga ora 22:00, nuk është ftuar James Rodriguez, pasi sfidën e kaluar kishte kërkuar që të lihet në shtëpi.

Kurse Eden Hazard ka marrë dritën e gjelbër nga mjekët dhe është ftuar për ndeshjen e nesërme, ashtu si Vinicius që pas problemeve, më në fund ka rezultuar negativ për COVIDS-19, raporton Gazeta Express.

Sergio Ramos do te mungoje per shkak kartoneve.

Portieri: Courtois, Areola y Altube.

Defensas: Militão, Varane, Mendy, Javi Hernández y Miguel Gutiérrez.

Centrocampistas: Kroos, Modric, Casemiro, Valverde e Isco.

Delanteros: Hazard, Benzema, Bale, Lucas Vázquez, Asensio, Brahim, Mariano, Vinicius Jr. y Rodrygo.

scroll to top